Strona główna
Dzisiaj jest:22-1-2019

Podziel się słowem

Masz problem ze swoją wiarą. Uważasz, że Biblia to jeszcze jedna mitologia. Obraz świata w Biblii jest sprzeczny z Twoją wiedzą i wyobrażeniami. Bóg, który wyłania się z kart, zwłaszcza Starego Testamentu, jest jakiś dziwny, według Ciebie na pewno nie jest miłosierny; raczej okrutny i bezlitosny. Nie rozumiesz, dlaczego Bóg objawia siebie Żydom, dlaczego przez wieki stale towarzyszy temu narodowi, czyżby Babilończycy, Egipcjanie lub Grecy byli gorsi. Uważasz, że to niesprawiedliwe. A może jesteś przekonany, że taka ofiara, jak śmierć na krzyżu jest bezsensowna. Być może już wybrałeś: Bóg tak, Kościół nie. I jest Ci z tym dobrze.
Czy na pewno?
Te i inne pytania, wątpliwości i uprzedzenia nie są niczym wyjątkowym.
Masz prawo je mieć. A jeszcze większym Twoim egzystencjalnym przywilejem jest dociekać PRAWDY. Głupio byłoby z tego nie skorzystać.
W naszej parafii NNMP w Strzyżowie powstała grupa osób pragnących zgłębiać tajemnice Słowa Pisma świętego.
Przyjdź na nasze spotkanie. Zbieramy się co dwa tygodnie w budynku nowej plebanii. Do naszego kręgu formacji biblijnej zapraszamy wszystkich - wiek, płeć, zawód bez ograniczeń, wskazana umiejętność czytania i przynoszenie ze sobą Biblii.
Chcemy spotykać się i czytać Pismo święte, aby przede wszystkim nawiązać bliską i rzeczywistą relację z Bogiem.
Dlaczego preferujemy czytanie w grupie?
Otóż, odbiór Pisma św. nie jest łatwy. Stąd wątpliwości a nawet herezje.
Również przykrą konsekwencją jest to, że Biblia jest prawie nieobecna w naszym życiu religijnym i duchowym. Chodzi oczywiście o nas, katolików.
Będziemy w naszej wspólnocie wspartej światłem Ducha świętego( bez Niego skazujemy siebie na porażkę) stale podejmować wysiłek odczytywania przesłania Pisma św.
Nauczymy się sprawnie "poruszać" po poszczególnych księgach biblijnych.
Dowiemy się, jak i kiedy powstawały księgi Pisma.
Wyjaśnimy sobie, dlaczego w Biblii zawarty jest kod kulturowy Europy i ludzkości.
Spróbujemy zbliżyć się do prawdy o nas samych, chociaż ta prawda nie będzie zachwycająca i najczęściej trudna do przyjęcia. Wszak bohaterowie Pisma św. poza nielicznymi wyjątkami bywają bardzo nieświęci.
Będziemy uczyć się pokory. To warunek, aby zrozumieć, czego oczekuje od nas Bóg.
I jeszcze jedna bardzo ważna sprawa.
Postaramy się uczynić wszystko, aby opinia św. Hieronima: "Nieznajomość Pisma św. jest nieznajomością Chrystusa" raczej nas nie dotyczyła.
Nie zwlekaj, nie odbieraj sobie szansy.
Najbliższe spotkanie - wtorek 21 lutego 2012 roku.

                                                                           Barbara Stadnicka 

Powered by dzs.pl & Hosting & Serwery